Kurzy nadstavbové - Zlatý mozek

Nadstavbové kurzy z cyklu Zlatý mozek jsou pravidelné měsíční kurzy, sloužící především na vyladění našich mozků tak, abychom byli schopni zachytit jemnohmotné struktury vesmíru a byli blíže spokojenosti, zdraví a klidu.

NÁŠ MOZEK NA SCHODECH


Není jediného člověka, který by neměl mozek a ducha připraveného stoupat po zlatých schodech až do nebe.

MOZEK JEŽÍŠE, BUDHY A JINÝCH OSVÍCENCŮ dosáhl geniální úrovně, proto byli schopni kosmické zákonitosti překládat do nám srozumitelné řeči.
Jinými slovy - jejich mozky byly vyladěny na úroveň, která jim umožnila přijímat všechno, co nám stvoření nabízí. Byli natolik rozhodní, že vykročili směrem výjimečným a ojedinělým.

Co vy?

Jsem optimista a věřím, že se hry zlaté epochy chcete zúčastnit a nenecháte si ji proklouznout mezi prsty.

Jemnohmotná struktura vesmíru je zde a čeká na kabelové připojení s vámi. Víte už ale také, že bojem a velkou snahou po dosažení svých cílů stále jen prohráváte?
Přijďte si pro odpovědi a dejte průchod novému pulsujícímu vesmíru ve vás a kolem vás. Vše je otázkou mžiku a ne dlouhého strádání a asketického odříkání.

Co potřebujete znát, abyste se mohli zúčastnit i vy?

Není třeba žádné speciální přípravy, ani odborné. Stačí, že budete ochotni poznávat sami sebe ve vztazích k okolnímu světu. A připustíte pravdu o sobě, připustíte pravdu o svém snažení a nechuti vzdát se pohodlných rituálů, vyjetých kolejí, zažitých stereotypů a svých zkušeností.

Kolik knih budete nuceni prostudovat?

Když nebudete chtít, tak žádnou. A i tak váš mozek mnoha změnami projde za relativně krátkou dobu.

Kolik času potřebujete, abyste postoupili do vyšší třídy zlatých mozků?

Kvalifikujete se sami a to ihned bez časové prodlevy.

Jen začít.


Je otázkou, zda směřování vzhůru vnímáme všichni stejně. Každý z nás se vydává nějakým směrem a přitom se domnívá, že zaručeně tím nejlepším. A to je to, oč nám jde. Protože již takřka každý z nás ví, jakým způsobem náš mozek pracuje při určitých činnostech (jako je sport, čtení, relaxace), je možné se vrhnout přímo na kvalitu činností, která nás zajímá.

Jak si způsobit "spokojený život".

Každý z nás si po určité době pravidelné činnosti /programu/ vytvoří jakési návyky, na které náš organismus reaguje a na které se také předem naladí. Typickým příkladem je například pravidelně prováděná sportovní činnost. Již při myšlence na sportování, např. na běh, se upravuje koloběh krve i hormonů. Dostavuje se zrychlené a prohloubené dýchání, zvýšené prokrvení určitých částí organismu atd.. Takže tělo se dostane během několika sekund do stavu, v němž je připraveno zvýšenou a očekávanou námahu co nejlépe zvládnout. Pro naše duchovní představy, vnitřní rozpravy a myšlení jsou podmínky dost podobné.

Organismus se na každou duchovní činnost vnitřním laděním připravuje zvlášť a rozdílně! Proto je potřeba usměrnit některé duchovní činnosti, myšlenky i představy podle toho, jakou odezvu jsou schopny v celém organismu vyvolat. Zda příjemnou, relaxační a odpočinkovou nebo naopak zvyšující napětí, úzkost, strach, hněv či stres.
O připravenosti našeho organismu reagovat na některé naše duchovní programy a meldovačky nám více vypovídají naše emoce. Jsou totiž zrcadlem našich vnitřních nastavení a návyků ve vztahu k vnějšímu světu. My naše návyky, duchovní rozpoložení, programy sice ne vždy známe, ale zato jejich reakce v podobě emocí ano! Proto samotným pozorováním sebe sama se o sobě i o svých hluboko uložených programech dozvídáme nejvíce.

Na těle sportovce je na první pohled nejlépe vidět, jak mu sportování jde k duhu - má větší svaly, je štíhlejší a vypracovanější. Naše duchovní podstata, kterou je také nutné připravovat na další výkony, nám poněkud méně srozumitelně signalizuje naše výsledky. Jsou vidět možná na zdravotní kondici, ale ta vždy tím správným kriteriem být nemusí. Raději hovořme, že podle ovoce poznáme kvalitu stromu, a držme se toho i v našem případě.

Jakmile rozdáváte přátelství a spokojenost bez přemlouvání a poroučení si, pak jste tím stromem plodícím již ovoce poznání a moudrosti. Vydejte se na pouť a nenechte se zviklat pozlátkem a kejklířskými kousky některých duchovních vůdců.

Začněte ihned upravovat sami sebe do stavu rovnováhy a spokojenosti. Potíž je v tom, že hledáte cestu jednoduchou a bez pokory mysli. Naleznete vždy jen to, co vám nabídne vaše myšlení. A to dozajista nebude tou správnou cestou. Konstrukce myšlení vás nedokáže dovést k nepoznanému.

Už samotné vnitřní přemítání o problémech osobních, vztahových, pracovních či jiných nás dokáže uvést do nežádoucího emočního stavu. Ten se samozřejmě odrazí
v tělesném rozpoložení buněk, svalů, kostí...

Jočer